Liczyła się każda minuta. Służby odnalazły zaginionego mieszkańca gminy Bobowa
Policjanci z Gorlic i Grybowa odnaleźli zaginionego 33-letniego mieszkańca gminy Bobowa po kilku godzinach poszukiwań. W akcji uczestniczyło ponad 140 osób, a działania prowadzono w trudnych warunkach pogodowych.
Szybka i skoordynowana akcja służb zapobiegła tragedii. Policjanci z Gorlic i Grybowa odnaleźli zaginionego 33-letniego mieszkańca gminy Bobowa po kilku godzinach intensywnych poszukiwań prowadzonych na terenie powiatu nowosądeckiego.
Zaginięcie mężczyzny zostało zgłoszone przez rodzinę 9 kwietnia. Do działań natychmiast skierowano znaczne siły. W akcji uczestniczyło ponad 80 funkcjonariuszy policji, którym towarzyszył pies tropiący. W kolejnych godzinach do poszukiwań dołączyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz druhowie z jednostek ochotniczych z powiatów gorlickiego i sądeckiego. Łącznie w działania zaangażowanych było 69 ratowników, a także pięć psów, trzy drony i quady.
Akcja była prowadzona w trudnych warunkach. Zapadający zmrok oraz spadająca temperatura zwiększały zagrożenie dla życia i zdrowia zaginionego. Służby podkreślają, że w takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma czas.
Po kilku godzinach intensywnych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Grybowie, odnaleźli mężczyznę kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania, na terenie sąsiedniego powiatu.
Dzięki sprawnej akcji i współpracy wszystkich zaangażowanych służb udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.
Komentarze