Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Siatkarski turniej szkół podstawowych w Tymbarku rozstrzygnięty

W hali sportowej w Tymbarku rozegrano Gminny Turniej Szkół Podstawowych w siatkówce dla uczniów z roczników 2013 i młodszych. W rywalizacji chłopców i dziewcząt zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, które wywalczyły awans do eliminacji powiatowych.

Siatkarski turniej szkół podstawowych w Tymbarku rozstrzygnięty
Siatkarski turniej szkół podstawowych w Tymbarku rozstrzygnięty. Fot. Gm. Tymbark

W hali sportowej w Tymbarku młodzi siatkarze i siatkarki z gminnych szkół podstawowych rywalizowali o zwycięstwo w Gminnym Turnieju Szkół Podstawowych. Zawody rozegrano w piątek 6 marca i były one jednocześnie eliminacjami do powiatowych Igrzysk Dzieci.

Do turnieju przystąpiły drużyny z roczników 2013 i młodszych reprezentujące szkoły w Tymbarku, Piekiełku i Zawadce. Spotkania rozegrano systemem każdy z każdym, co pozwoliło wyłonić najlepsze zespoły zarówno w rywalizacji chłopców, jak i dziewcząt.

W turnieju chłopców najlepiej zaprezentowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Tymbarku prowadzona przez Kamila Palacza. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Piekiełku pod opieką Renaty Kałużnej Boczonia, a trzecie Szkoła Podstawowa w Zawadce, której opiekunem była Beata Piętoń. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Antoni Jaworski z Tymbarku. Wyróżnienia otrzymali także Franciszek Molek z Tymbarku, Maciej Kordeczka z Zawadki oraz Tomasz Ogiela z Piekiełka.

W rywalizacji dziewcząt również triumfowała drużyna z Tymbarku, którą prowadziła Barbara Janczy. Zespół wystąpił w składzie Barbara Florek, Amelia Łabuz, Zofia Pachowicz, Anna Papież, Klaudia Piętoń, Lena Piwowarczyk, Olga Staniec oraz Oliwia Witek. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadce pod opieką Beaty Piętoń. W jej składzie znalazły się Agnieszka Stokłosa, Marlena Kulpa, Wiktoria Trzópek, Milena Atłas oraz Patrycja Sobczak.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Oliwia Witek z Tymbarku. Wyróżnienia otrzymały Barbara Florek i Lena Piwowarczyk z Tymbarku oraz Agnieszka Stokłosa z Zawadki.

Do dalszego etapu rozgrywek, czyli eliminacji powiatowych, awansowały drużyny chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Zawody prowadził Krzysztof Wiśniowski.

Turniej odbył się pod patronatem wójta gminy Tymbark dr. Pawła Ptaszka i został zorganizowany przez Gminę Tymbark oraz Szkołę Podstawową w Tymbarku. Na zakończenie młodzi sportowcy otrzymali gratulacje oraz pamiątkowe medale.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować