Dziesiąta edycja i wielkie zaangażowanie. Święto języka polskiego w Świniarsku
W Świniarsku odbył się X Jubileuszowy Gminny Dzień Języka Polskiego, podczas którego uczniowie z całej gminy Chełmiec rywalizowali w kreatywnych konkurencjach, łączących naukę z zabawą.
Język polski potrafi łączyć, inspirować i bawić. W Świniarsku po raz kolejny stał się bohaterem wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło uczniów z całej gminy Chełmiec.
24 marca w Szkole Podstawowej w Świniarsku odbył się X Jubileuszowy Gminny Dzień Języka Polskiego. Uroczystość, objęta patronatem wójta Stanisława Kuzaka, przyciągnęła liczne grono uczniów i nauczycieli, stając się prawdziwym świętem ojczystej mowy.
Spotkanie zainaugurował dyrektor szkoły Paweł Łabuda, który powitał gości i podkreślił znaczenie pielęgnowania języka polskiego. W jubileuszowej edycji udział wzięły reprezentacje dwunastu szkół z terenu gminy, które stanęły do rywalizacji pełnej kreatywności i wiedzy.
Z okazji dziesiątej odsłony wydarzenia przygotowano dziesięć różnorodnych konkurencji. Uczniowie mierzyli się z ortografią, tworzyli interpretacje plastyczne, sprawdzali swoją znajomość mediów i kultury, a także brali udział w kalamburach, zabawach słowotwórczych czy muzycznych interpretacjach lektur. Nie zabrakło również konkurencji wymagających pięknego mówienia i pracy zespołowej.
Uczestnicy pokazali, że język polski może być nie tylko przedmiotem szkolnym, ale też przestrzenią twórczej zabawy i wyrażania siebie. Występy pełne były humoru, pomysłowości i zaangażowania, co docenili zarówno organizatorzy, jak i publiczność.
Na zakończenie wydarzenia dyrektor szkoły podsumował zmagania, wręczył dyplomy oraz nagrody i podziękował wszystkim za udział oraz wspólne świętowanie języka polskiego.
Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Świniarsku, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Chełmcu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Klęczanach.
Jubileuszowa edycja wydarzenia po raz kolejny pokazała, że język polski jest żywy i potrafi łączyć młode pokolenia, inspirując je do twórczego działania i odkrywania własnych możliwości.
Organizacją wydarzenia zajęły się Jolanta Łojek, Beata Górowska, Joanna Kędroń oraz Ilona Dudczak.
Komentarze